--A+

Dünya hayvanlar günü kutlandı

Ataşehir belediye başkanaı Battalİlgezfi ve Atşehir güvercin severler dernek başkanı Ufuk Bulut yayınladığı bir mesajla Dünya Hayvanları Koruma Günü”nü kutladı.

ss

 Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutlamak amacıyla bir mesaj yayınladı. Başkannlar mesajında; “Dünyada birlikte yaşadığımız ve yaşamsal döngünün çok önemli bir öğesini oluşturan hayvanların korunması amacıyla 1931 yılında 4 Ekim, Hayvanları Koruma Günü olarak kabul edilmiştir. Ataşehir ve istanbul dört mevsimin dolu dolu yaşandığı, iklimlerin buluştuğu müstesna bir şehir. Bu nedenle bitki ve hayvan çeşitliliği açısından oldukça çeşitli türlere ev sahipliği yapıyor. Bu güzel coğrafyanın bizlere bahşettiği ve emanet ettiği canlıları, koruyup kollamak ise insan olarak hepimizin vazifesi.

 Biz de gerek yaban hayata olan katkı, gerekse evcil hayvan dostlarımıza gösterdiğimiz ilgi nedeniyle kent olarak haklı gururlarımızdan birini yaşıyoruz.

Sokak hayvanlarına gösterdiğimiz yoğun ilgi ve bakım sayesinde Ataşehir’imiz çok şükür Türkiye’ye örnek bir hale geldi…

 Modern ve hijyenik ortamlarda sağlık muayeneleri yapılan, kısırlaştırılan ve aşıları tamamlanan kedi ve köpekler, doğal yaşam alanı olan sokaklara tehlikesiz bir biçimde tekrar salınıyorlar. Soğuk kış günlerinde ve yazın kavurucu sıcağında sokak hayvanlarımız aç - susuz kalmasın diye belirli noktalar’a su kapları koyuyoruz ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlıyoruz.

Bakım evimizde bir süre misafir ettiğimiz hayvan dostlarımıza ise yeni sahipler buluyor, onlara bir aile sıcaklığında yeni yuvalar sunuyoruz.

 Verdiğimiz eğitimler ve organizasyonlarla çocuklar başta olmak üzere toplum genelinde hayvanlara olan sevgi ve ilginin artmasına vesile oluyor, bilinçli bir nesil oluşturuyoruz.

 Doğal yaşamı desteklemek için projeler hazırlıyor ve destekler veriyoruz. Doğal ortama bırakılan hayvanlar yaşama geri dönüşü sağlıyoruz.

 Kene ile mücadele kapsamında doğaya saldığımız sülünlerle; hızlı sanayileşme ile birlikte bozulan ekolojik dengeyi yeniden inşa etmek için ciddi mesafeler kat ediyoruz…

 Sizlerden aldığımız güçle ve verdiğiniz destekle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Sözlerime son verirken, her zaman doğayı sevmemiz gerektiğini hatırlatıyor, Dünya Hayvanlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

 

  • z Dünya Devi Ataşehir'de Karargah Kurdu...
  • z 8 bacaklı keçi görenleri şaşkına çeviriyor!
  • z DOLUNAY ( AY TUTULMASI)
  • z 529 mazlumu kurtarmak bizim elimizde.
  • z "Tecavüze Uğradım"
  • z Edepsizlikten taş kesilen halk