Av.Ayşen Muştu Kimdir?

Ayşen Muştu Biyografisi

Av.Ayşen Muştu Kimdir?
Eklenme Tarihi: 2023-11-17 23:43:37

Ayşen Muştu, çoğunluğu emniyet mensubundan oluşan çağdaş, Atatürkçü ve ileri görüşlü bir ailenin avukat kızı.

1982 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. Daha ilkokul yıllarında avukat olmayı kafasına koyan Ayşen Muştu, Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2005 yılında mezun oldu. Muştu, 17 yıldır İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık yapıyor. 

Kadın ve çocuklara karşı istismar davalarına hassasiyet gösteren avukatlar arasında yer alan Ayşen Muştu, ağırlıklı olarak İş ve Aile Hukuku, Gayrimenkul, Mirasçılık, İdari ve Ceza davalarında uluslararası alanda hizmet veriyor. 

Üniversite yıllarından itibaren kendisini siyasete hep yakın hissettiğini söyleyen başarılı avukat, Türkiye’nin gerçek yüzyılında kadınlar ve gençler için siyaset yapmak istediğini ifade ediyor. 

Muştu’ya göre siyasette kadın ve gençlerin aktif olarak rol alması, Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine yükselebilmesi adına önem arz ediyor! 

Yaratıcılık, zekâ, insana saygı, merhamet, çalışkanlık, iş bilirlik ve liyakat gibi özelliklerin kadınlarda daha yoğun yaşanıyor olması; kara düzende vahşice yapılan erkek egemen siyasetinin ‘artık’ son bularak, Türkiye’nin kurtuluşa adım atması gerektiğini savunuyor. 

Türkiye siyasetine kadınların yön vermesi için çalışmalarını titizlikle yürüten Muştu, yaklaşan yerel seçimlerde ‘Beyler müsaadenizle!’ sloganını kullanacağını belirtiyor. 

Ayşen Muştu, Türkiye’de kadın olmak ve siyaset üzerine düşüncelerini özetle şu şekildi ifade ediyor: “Türkiye nüfusunun yarısı kadın bireylerden oluşuyor. Ancak kadınlar mecliste, belediyelerde ve muhtarlık seçimlerinde eşit temsil hakkına sahip değiller. 

Kadınların ve özellikle gençlerin siyasete eşit katılımını sağlayacak ekonomik ve sosyal politikaların hayata geçirilerek, ‘Siyasi Partiler Kanununda’ gerekli düzenlemelerin yapılması için yılmadan mücadele edeceğini ifade ediyor.

Av.Ayşen Muştu Kimdir?

Son Haberler