Ayşen Muştu“dan Bağımsız Medya ve Gazeteciler Birliği“ne Ziyaret

Haber:Suzan DEMİR

Ayşen Muştu'dan Bağımsız Medya ve Gazeteciler Birliği'ne Ziyaret
Eklenme Tarihi: 2023-09-25 12:44:08

Yaklaşan yerel seçimlerde Çekmeköy Belediye Başkanlığına hazırlanan başarılı avukat Ayşen Muştu, Bağımsız Gazeteciler ve Medya Birliği“nde gazetecileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte adaylar şimdiden hazırlıklar için kolları sıvadı. Çekmeköy Belediye Başkanlığı için hazırlınan avukat Ayşen Muştu da ilk ziyaretini gerçekleştirdi. 

Bağımsız Gazeteciler ve Medya Birliği Başkanı Ufuk Bulut“u yerinde ziyaret eden avukat Muştu, gazetecilerin sorunlarını dinledi. Kadınların siyasete katılımını sağlayacak sosyo-ekonomik politikaların hayata geçirilmesi ve siyasetin merkezinde kadınların olması gerektiğine inandığını belirten Muştu,  yerel seçimlerde kadınların daha ön planda olması için çalışmalarını tizilikle sürdürdüğünü ifade etti. 

Ayşen Muştu“dan Bağımsız Medya ve Gazeteciler Birliği“ne Ziyaret

Erkek egemen siyaset bitmeli, Türkiye kurtuluşa adım atmalı!

Türkiye“nin gerçek yüzyılında  siyasete atılan bir kadın olarak; kadın ve çocuklara karşı istismar konusunda oldukça hassas olduğuna da dikkat çeken Muştu; “Toplumumuzda ezilen, öldürülen, şiddete maruz kalan kadınlar, engelliler gibi ötekileştirilen kesime yönelik sorunların artık ortadan kalkması ve  erkek egemen siyasetin son bularak Türkiye“nin kurtuluşa adım atması son derece önemli. Bunun için gerekli mücadeleyi başlatmış bulunuyorum ve sonucunu alana kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğimi söylemek istiyorum.” Açıklamasında bulundu. 

Ziyaret sırasında  avukat Muştu; engelli bir genç ile görüntülü görüşme yaparak engelli bireyin sorununa ortak oldu. Yapılan görüntülü konuşmada  duygusal anlar yaşanırken  Muştu,engelli bireylerin mağduriyetlerinin giderilmesi için gereken çalışmaları  yürüteceklerinin sözünü verdi. 

Ayşen Muştu“dan Bağımsız Medya ve Gazeteciler Birliği“ne Ziyaret

Ayşen Muştu Kimdir?

Avukat Ayşen Muştu 1982 yılında Üsküdar“da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakütesi“nde tamamladı. Çekmeköy Belediye Başkan Adayı olan Muştu yaklaşık 17 yıldır avukatlık mesleğini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Ve Türkiye“nin gerçek yüzyılında yaklaşan yerel seçimlerde de mesleğindeki başarısını siyasete taşımayı hedefliyor.

Son Haberler