Mesudiyenin Neferi

Ziya Çağlayan

Mesudiyenin Neferi
Eklenme Tarihi: 2022-08-18 16:39:14

Ataşehir Ordulular Derneğinde denetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görevini halen devam ettiren saygı değer Ziya Çağlayan’ın hayat hikayesini sizinle paylaşmak isterim. 1962 yılında Ordu’nun Mesudiye Arıkmusa köyünde dünyaya gelmiştir. 18 yaşına kadar Mesudiye de hayatını idam ettirdikten sonra İstanbul’a taşınmıştır.

 Evli ve iki çocuk babasıdır.İş hayatına askerde başarılı sağlıkçı belgesi olmasıyla birlikte Türk Kalp Vakfı Küçükbakkalköy şubesinde 1986’da göreve başlamıştır.3.5 yıl burada görev yaptıktan sonra 1989 yılında vakfın kapatılmasıyla Küçükbakkalköy Ana Çocuk Sağlığı Merkezinde idari sorumlu olarak görev yapmıştır.

Daha sonrasında geçici olarak Kadıköy Adliyesi Cumhuriyet başsavcılığında evrak takibi görevini başarılı bir şekilde yaptıktan sonra tekrardan Kadıköy belediyesine dönerek Hasan Ali Yücel kreşinde halkla ilişkiler görevinde bulunmuştur.Sonrasında kendi isteğiyle emekli olmuştur. 3 yıl Sancaktepe Samandıra’da emlak danışmanlığı yapmıştır.Şu anda da iş olarak Özel Ataşehir Evde Sağlık adı altında Ataşehir bölgesinde evlere özel sağlık hizmeti sunmaktadır.

 Ziya Çağlayan bunların yanında 1994 yılından beri kendi köyü olan Arıkmusa’da sosyal yardımlaşma dayanışma ve kültür derneğinin kurucuları olarak uzun yıllar boyunca yönetici,başkan yardımcısı ve başkan olarak görev yapmıştır.Halen daha devam etmekte olan 9 adet yöre köy derneklerini bir araya getirerek grup köyleri platformu kurmuş olup bu grubunda temsilci olarak görev yapmaktadır.

Ziya Bey’in toplumuna duyduğu hizmet aşkını böylelikle anlamış oluyoruz.Hem toplumun içinde olup,sorunları görmezden gelmek yerine taşın altına elini koymaktan asla çekinmeyen özveri sahibi bir insan.Ziya Çağlayan“ı burdan kutluyor ve başarılar diliyoruz.

HABER SERRA BOZ.

Son Haberler