--A+

BBP koptu geliyor..

BBP lideri Destici, ”˜İçi boş, kalbi boş, alim müsveddeleri” ifadesinin hiçbir alim hakkında kullanılmasını doğru bulmadığını söyledi. Nefret söylemiyle toplumdaki kutuplaşmanın arttığını, komşunun komşuya düşman olduğunu belirten Destici, “Devlet adamları daha kuşatıcı olmalı. Başbakan”a yakışmadı.” dedi.

ss

Nefret söylemi Başbakan’a yakışmıyor

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından  Başbakan Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. Başbakan’ın gün geçtikçe dozajını artırdığı nefret söylemini tasvip etmediğini belirten Destici, Başbakan’ın Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organize ettiği toplantıda kullandığı ‘İçi boş, kalbi boş alim müsveddeleri’ ifadesini şu sözlerle eleştirdi: “Bu tür yakıştırmaları doğru bulmuyorum. Sayın Başbakan’a da yakışmadı. Hiç kimseye yakışmıyor. Din konularını bırakın din adamları konuşsun, ilahiyatçılarımız konuşsun, onlar değerlendirsin. İlmin kimde olduğunu, gerçek ilim sahibinin kim olduğuna bizim bilgimizin yeteceğini düşünmüyorum. Onu ancak Allah bilir. Fakat böyle yakıştırmaların, Türkiye içinde şu anda kimse için kullanılmasını uygun bulmuyorum. Çünkü bunlar Türkiye’nin zenginliğidir.

Hepimiz aynı gemideyiz.

 Partisinin Haliç Kongre Merkezi’ndeki aday tanıtım toplantısı öncesinde Bizim yaka gazetesinin sorularını cevaplayan Desteci şöyle devam etti.cemaatlerin, devletin ve ailelerin dinî ve millî terbiye konusundaki eksikliklerini kapattığına işaret etti. Başbakan’ın da cemaatlerin bu hizmetini bildiğini, özellikle Hizmet Hareketi’nin yurtdışındaki okullarıyla ilgili övgülerde bulunduğunu kaydetti. Destici, “Diğer partilerden de duyduk, hepimiz söyledik. Bunlar bence büyük bir açığı kapattılar, bizim ideallerimizi gerçekleştirdiler. Onun için ben burada destek olmak gerektiğini düşünüyorum. Bugünler geçer ve yarın biz yine yüz yüze bakacağız, aynı geminin içindeyiz. Yarın bizleri zor durumda bırakacak ifadelerden kaçınmamız gerektiğini düşünüyorum. Milyonları üzecek, incitecek hatta hangi gruba, cemaate karşı olursa olsun bu dili kimse kullanmamalı.” dedi.

Dindarları çatıştırmaya çalışıyorlar.

     Mustafa Destici, devlet adamlarının daha kuşatıcı olması gerektiğini de dile getirdi. Türkiye’nin uzun bir zamandan beri ayrıştırıcı ve kamplaştırıcı bir dile muhatap olduğunu, hem Başbakan, hem ana muhalefet lideri, hem de Meclis’teki diğer partilerin kullandıkları üsluba bakıldığında bunu gördüklerini anlattı. Destici, şöyle devam etti: “Ben 17 Aralık’taki operasyondan önce de söyledim. Bunların terk edilmesi lazım, hukuka bırakılması lazım. Aslında her iktidar kendi hukuku olsun istemiştir. Ama gelişmiş demokrasilere baktığımız zaman hukuk sistemi bir kere kuruluyor ve yüzyıllar boyu bu sistem kullanılıyor. Bin yıllık kardeşliğe kimsenin zarar verme hakkı yoktur. Yıllarca bu milleti Kürt-Türk, laik-dindar, Alevi-Sünni diye çatıştırdılar. Hâlâ mücadelesi veriliyor. E şimdi de dindarları çatıştırmaya çalışıyorlar. Ben bunun çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Ancak milletimizin sağduyusu bu oyunları görecektir diye düşünüyorum.”

BBP’nin İstanbul adayı Ahmet Yelis

Bu arada BBP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ahmet Yelis oldu. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtımda konuşan yeminli mali müşavir Ahmet Yelis, İstanbul’un en büyük sorunlarını ‘imar, trafik ve çevre’ olarak sıraladı. “Bütün problemleri nasıl halledeceğimizi önümüzdeki günlerde projelerimizle anlatacağız.” dedi.

Ataşehir BBP'ye sempati duyuyor.

Kongre Merkezinde Ataşehir ilçe teşkilatının coşkulu katılımı dikkat çekiciydi.BBP İİlçe başkanı Muammer Yiğit,Meclis üyesi Sadullah Özbek ve parti yöneticilerinin organize ettiği partinin gençlik kolları ve Alperenlerin coşkulu bir şekilde Aday yanıtım toplantısına katıldıklarını söyleyebilirim.Ataşehirdeki çalışmalarından bahseden Muammer yiğit şöyle devam etti.Ataşehirde çok iddalı çalışmalar içerisindeyiz. İlçemizde partimize sempati duyanların yanı sıra birde AKP'ye küskünler var,arayış içerisinde olanlarıda sayarsak % 12 civarında bir oy ortalıkta nereye gideceğini arıyor.İşte biz bu noktada en cazibesi yüksek parti konumundayız..Ataşehirli vatandaşlarımız teveccüh gösterip bizleri göreve getirdikleri taktirde Hiç ayrım yapmadan herkesi kucaklayan bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğimizden hiç şüpeniz olmasın diyerek konuşmasını sönlandirdi.

ufuk Bulut

  • z Ataşehir'in Kaderini Değiştirdi!
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Battal İlgezdi milli takımını kurdu..
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z İMAR İSKAN BLOKLARI "ÇÖZÜMZÜZLÜĞÜN YENİ ADI"
  • z SADİ ÖZATA "Ben Ataşehir”in neferiyim"