--A+

Meclise gençlik aşısı

Meclise gençlik aşısı cumhuriyet Halk Partisi tarafından yapılıyor.Parti tabanından yetişip İl genel meclis üyeliğine seçilerek başarı sağlayan Onursal Adıgüzel Meclis yolunda ilk adımını burgun NOVADA AVM'de attı..

ss

Ataşehir'den İl genel Meclisine seçilen Onursal Adıgüzel NOVADA AVM'de yapılan1 bölge milletvekilliği aday adaylık tanıtım toplantısı 1Bölgede bulunan 14 İlçe gençlik kollarının katılımıyla muhteşem bir karnavala dönüştü.Onursal Adığüzel'in konuşması sık sık tezaruatlarla kesilerek salonda mütiş bir atmosfer oluşturdular,

Onursal Adıgüzel katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada şöyle seslendi..

Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, çok sevgili mücadele arkadaşlarım, değerli basın mensupları, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Demokrasi, insan hakları, emeğin yüceliği ve alın terinin kutsallığına, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerine inanan, bu uğurda nice acılar çeken, nice badireler atlatan, bağımsız, demokratik, eşitlikçi, özgürlükçü bir Türkiye için cezaevlerinde yatan, işkence gören, bedel ödeyen partili arkadaşlarım, abilerim, ablalarım, kardeşlerim, toplantımıza katıldığınız için hepinize gönülden şükranlarımı sunuyorum.Hepinizin bildiği gibi, ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor. 7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimler, bu kara günleri atlatmamız için önemli bir eşiktir.

Değerli yoldaşlar,

Türkiye, 13 yıldır AKP iktidarıyla birlikte her geçen gün biraz daha geriye gidiyor.Toplumumuzda adeta bir öfke patlaması yaşanmakta. Bıçağın kemiğe dayanmasının, çok daha ötesine geçmiş durumdayız. Hüseyin Korkmazgil’in de dediği gibi ‘’Bıçak artık kemikte!’’ Uygulanan sosyal politikalar hak temelli olmaktan çıkıp, yandaşlık ve rantdaşlık eksenine oturtulmuş durumda. İnsanlık onurunun ayaklar altına alındığı zor dönemlerden geçiyoruz.CHP’liler olarak, bu uğurda mücadelemizi yükseltmeli ve bu zor dönemlerin mutlaka üstesinden gelmeliyiz.Biz CHP’lilerin, ülkemizin bu zor dönemleri atlatacağına ve partimizin 7Haziran seçimlerinde iktidar olacağına inancı tam olmalıdır!Hep birlikte el ele vererek;yoksulların, ezilenlerin, ötekileştirilenlerin, işsizlerin, işçilerin,emeklilerin,güvencesizlerin, çiftçilerin ve memurların iktidarını kurarak; bağımsız ve demokratik Türkiye özlemini gerçekleştireceğiz.

Değerli partililerim,

Sizlerle bazı rakamlar paylaşmak istiyorum. AKP iktidarında boşanmalar yüzde 30 artmış, intihar vakaları yüzde 52 artış göstermiş. Ve daha geçtiğimiz yıl 294 kadınımız cinayete kurban gitmiştir.Söylerken bile içim yanıyor, Özgecan kardeşimizin başına gelenler, hangimizin yüreğini parçalamıyor?Bunların sorumlusu; kadınlarımızın nasıl doğum yapacağına  bile karışan faşist AKP Hükümeti değil midir? İnanıyorum ki, 7 Haziran seçimleri; için için yanan alevin parlamasına, sessizliğin büyük bir çığlığa dönüşmesine, yoksulların başkaldırısına tanıklık edecektir.

Arkadaşlar,

Gördüğünüz gibi ülkemizde sorunların sonu gelmiyor. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda Türkiye’nin önünde iki yol bulunmaktadır:Ya gericilikten beslenen, mevcudiyetini ticaret-rant ilişkisiyle sürdürmeye çalışan, zengin dostu politikaların taşıyıcısı AKP iktidarı devam edecek;Ya da CHP’nin halkçı, devrimci, özgürlükçü, eşitlikçi ve emek dostu politikaları iktidar olacaktır! 

Eşitlik demişken...

AKP taraftarlarının büyük bir bölümü gücüne güç, parasına para, şanına şan katarken, halkımızın yüzde 93’ü yoksulluk sınırının,yüzde 77’si açlık sınırının altında borç batağında yaşam mücadelesi veriyor. Her 3 gencimizden biri işsiz. Her gün 4 çalışan, iş cinayetlerinde yaşamını yitiriyor Ülkemiz bu durumdayken sorulması gereken şudur: “7 Haziran gecesinde kim gülecektir?”Ya tüm siyasi hayatı para ilişkisi içinde olanlar ya da gerçek demokrasi ve çağdaşlıktan yana olanlar.Ya derelerden, nehirlerden bile kar elde etmek isteyenler, kar hırsı için doğayı katletmekte geri durmayanlar;  ya da doğayı-çevreyi savunanlar, tek bir ağacımız kesilecek diye gezi parkında direnen bizler! Ya sıcak para politikası ile büyük rant elde edenler ya da çalışan, üreten, alın teri dökenler.Ya sadece kendileri için demokrat olanlarya da tüm insanlık için demokrasi ve özgürlük isteyenler.

Değerli yoldaşlarım,

AKP zalim! AKP'nin eli kanlı.Roboski’deki 34 yurttaşımızın, Aliler'in, Ethemler'in, Medenilerin, Berkin’imizin, Mehmet’in, Abdocanlar’ın, Ahmet Atakanlar’ın, Hasan Feritlerin kanları AKP hükümetinin ellerinden süzülüyor.AKP, Türkiye'yi içinden çıkılmaz ve karanlık bir geleceğe doğru rüklüyor.İşte tüm bu karmaşanın içerisinde ülkemiz 7 Haziran 2015’te genel seçimlere gidiyor.Ben, Onursal Adıgüzel, genç kardeşiniz,

AKP Faşizmine karşı DEMOKRASİ için…

Esarete karşı ÖZGÜRLÜK için…

Yolsuzluğa, hırsızlığa, haksızlığa karşı ADALET için…

Emperyalizme karşı BAĞIMSIZLIK için…

Din istismarına karşı LAİKLİK için…

Yok saymaya, yok etmeye, tek tipleştirmeye karşı EŞİT YURTTAŞLIK HAKKI için…

Zulme ve baskıya DUR DEMEK için…

DEV ÇINARIN GENÇ FİLİZİ OLARAK VEKİLLİĞİNİZE ADAYIM.

Gelin hep birlikte,

UMUDU BÜYÜTELİM

CHP İLE İKTİDARA YÜRÜYELİM..

Çıktığım bu zor ve meşakkatli yolda kendimi size emanet ediyorum diyen Onursal Adıgüzel kürsüye her bölgenin aday adaylarını davet ederek partili arkadaşlarını onure etmeyi bildi.Bir çok bölgenin ilçe başkanları ve Ataşehir belediye başkanı Battal İLgezdi,yine 1 bölgeden aday adayı olan Gamze Akkul İlgezdi davetliler arasında terlerini aldılar.

Tanıtım toplantısı CHP gençlik kollarının Onursal Adığüzele tam oldugu kanıtlarcasına Adıgüzel yogun ilgi üzerine ezilme  tehlikesi geçirdi diyebiliriz..

  • z Ataşehir'in Kaderini Değiştirdi!
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Battal İlgezdi milli takımını kurdu..
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z İMAR İSKAN BLOKLARI "ÇÖZÜMZÜZLÜĞÜN YENİ ADI"
  • z SADİ ÖZATA "Ben Ataşehir”in neferiyim"