--A+

MHP için "Devlet Baba"

Siyasi partilerin 7 Haziran'da yapılacak genel seçim için hazırlıkları devam ediyor. Partiler kampanyalarına seçim şarkıları belirlemeye çalışıyor. Derviş'in "Devlet Baba" şarkısı MHP için hazırlandı.

ss

MHP için "Devlet Baba" 

Siyasi partilerin 7 Haziran'da yapılacak genel seçim için hazırlıkları devam ediyor. Partiler kampanyalarına seçim şarkıları belirlemeye çalışıyor. Derviş'in  "Devlet Baba" şarkısı MHP için hazırlandı.

  Seçim kampanyaları için  görücüye çıkan şarkılardan "Devlet Baba" MHP'nin seçim şarkısı olarak seçildi.  'Ankara’nın Bağları' şarkısına yeniden söz yazılarak MHP’ ye uyarlandı. Adı “Devlet Baba” olarak değiştirilen, müziğin başarılı yorumcusu Derviş’in seslendirdiği eser, diğer seçim şarkılarından farklı olarak bir adım öne geçti.
Fantezi-Halk müziğinin sevilen ismi Derviş, MHP’nin seçim şarkısına imza attı. Son günlerin popüler şarkısı Ankara’nın Bağları'nın müziğine yeniden söz yazan Derviş “Devlet Baba” adıyla tekrar düzenledi. Seçimlerin önemli partilerinden MHP’nin seçim şarkısı oldu.

"Ticari değil, duygusal"

“Müziğin insanlar üzerindeki etkisi yadsınamaz” fikrine sahip olan Derviş, şarkıların partilerin oy oranlarında %40 seviyesinde artış sağlayacaktır fikrini de savundu. Yaptığı eserin seçimlerin en gerçekçi ve samimi şarkısı olduğunu da söyleyen Derviş “Siparişle yaptığım bir eser değil, ticari kaygılarla yapılmış bir eser hiç değil, içimden gelen duyguların besteye döküldüğü bir şarkı ortaya çıkardım. İki satırlık sloganın tekrarlandığı altı boş bir eser olmamakla birlikte bu seçimde müzikle kendini en iyi ifade eden parti bir adım önde olacaktır” dedi. Derviş imzası taşıyan MHP’ nin seçim şarkısı “Devlet Baba” seçim şarkıları arasında bir adım öde görünüyor.

DERVİŞ’İN SEÇİM ŞARKISI DEVLET BABA LİNK;


https://www.youtube.com/watch?v=UFP8vJk1WbU

 

  • z Taptığım Babamla Şimdi İki Yabancıyız
  • z İngilizce en iyi nasıl öğrenilir?
  • z Küçük Elif'in Büyük Başarısı
  • z dansçılar Ataşehir'de.
  • z Bosna'dan İstanbul'a "Yenge Geliyor"
  • z Rolüm özgürlüğümü kısıtladı